Відбулося зібрання Ради муфтіїв України

15

6 липня у Сімферополі пройшло планове зібрання Ради Духовних управлінь і центрів мусульман України при Державному комітеті у справах національностей і релігій.

Першим і найважливішим було питання про підготовку до проведення хаджу-2010. Як стало остаточно відомо, тільки одна турфірма – «Cosmos Travel Star» – на даний момент має повний пакет дозвільних документів для обслуговування паломників з України. За попередньою інформацією, дана турфірма планує декілька цінових пропозицій для мусульман, що бажають зробити хадж цього року.

Як і минулого року за нашою країною закріплена квота в 500 паломників. На засіданні було вирішено розподілити дану квоту так само, як і раніше: 200 місць для ДУМК, 100 місць для ДУМУ «Умма», 50 місць для РУНМОУ «Київський муфтіят». Об’єднання, що не входять у Раду муфтіїв будуть проінформовані в письмовому порядку про те, що за ними закріплено 50 місць за ДЦМУ й 100 місць за ДУМУ відповідно. Якщо яке-небудь з об’єднань відмовиться відправляти паломників у складі єдиної групи від нашої країни (як трапилося минулого року), то квота буде перерозподілена на користь решти Духовних управлінь.

Другим питанням на зборах Ради було обговорення часто згадуваного у ЗМІ перекладу Священного Корану на українську мову. У зв’язку з тим що в Духовні управління стали часто звертатися з питанням як вони оцінюють даний переклад, виконаний аспірантом одного з вишів країни, Рада муфтіїв, що представляє інтереси мусульман України, висловила побажання зустрітися з автором перекладу для детального ознайомлення з його працею.

Так само заплановано створення власної робочої групи вчених з перекладу Священного Корану українською мовою. На єдину думку Ради муфтіїв, у роботі з перекладу смислів Священного Писання повинні брати участь не лише філологи, а й мусульманські фахівці в області Шаріату, що мають відповідну кваліфікацію для точнішого перекладу вельми непростого сакрального тексту Корану.

За пропозицією муфтія ДУМК було вирішено обрати заступника голови Ради муфтіїв, якому доручено представляти Раду в столиці країни, оскільки голова в основному знаходиться у Криму. Одноголосно заступником голови Ради був обраний муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов.

На завершення засідання Рада муфтіїв висловила стурбованість спалахом ісламофобії у Криму, пов’язаної з цілеспрямованою антиісламською пропагандою після трагічної загибелі дитини у Джанкої. Рада суворо засудила цей нелюдський злочин, підкресливши, що вбивство дитини – великий гріх і великий злочин, що не має виправдань.

Власкор.