Республіка Кот-д'Івуар

2012-05-08 16:11:00
Республіка Кот-д'Івуар

Держава в Західній Африці. Колишня колонія Франції. Межує з Ліберією, Гвінеєю, Малі, Буркіна Фасо і Ганою.

З півдня омивається водами Гвінейської затоки Атлантичного океану.

Чисельність населення - 18 млн чол., з них 35%-40% мусульман (6,3-7,2 млн чол.).

Державна мова - французька.

Столиця - Ямусукро.

Грошова одиниця - франк.

Державний устрій - президентська республіка.

Іслам у Кот-д'Івуарі

Етнічний склад населення Кот-д'Івуару неоднорідний. Виділяють п'ять основних етнічних груп. Найбільша з них - група ан'і-ашанті (баулі, ан'і та абро), сконцентрована в лісах на південному сході країни. Група кру (беті, гері) поширена в лісах на південному заході (на захід від р. Бандама). Група манде (малинці, діула) проживає переважно в північно-західних гірських районах. Сенуфо живуть у саванах на півночі, а дан і гуру - в саваннових рідколіссях у середній частині басейну р. Бандама.

Близько 40% мешканців Кот-д'Івуару сповідують іслам, 25% - християни, решта - анімісти. Мусульманське населення переважає на північному заході, до мусульман відносяться більшість манде і значна частина сенуфо. Оплот християнства - південь, де в кінці 19 ст. з'явилися перші християнські місії.

Населення Абіджану майже порівну розподілено між мусульманами і християнами. 30% населення - іноземні громадяни, переважно з Буркіна-Фасо і Малі, які влаштовуються, наймаючись на сільськогосподарські роботи. Вони складають приблизно третину найманих робітників країни. В Абіджані проживають близько 90 тис. ліванців і сирійців і 35 тис. європейців, переважно французи. За даними ООН, у Кот-д'Івуарі в 1997 р. налічувалося 220 тис. біженців із Ліберії. Частина з них інтегрувалася в місцеве суспільство, інші за сприяння ООН репатріюють на батьківщину або переселяються в Сьєрра-Леоне.

Теги: мусульмане, Россия

Новини по темі

Новости партнеров
Loading...
Join
загрузка...
Ищите нас в соцсетях
Join
загрузка...