Посол Пакистану в Україні: Українці повинні зробити 2014 рік - роком "Відкриття Пакистану"

2014-04-09 17:03:00
Посол Пакистану в Україні: Українці повинні зробити 2014 рік - роком
Ваджахат Алі Муфті - ІА УММА

- Як Ви оцінюєте відносини між Україною і Пакистаном?

- Обидві країни підтримують дружні стосунки. Процес встановлення офіційних дипломатичних відносин почався в 1992 році. У 1996 році обидві сторони підписали підсумкову угоду про обопільне відкриття посольств у відповідних столицях і в результаті Посольство Пакистану в Києві та Посольство України в Ісламабаді відкрилися в 1997 році. З того часу Україна посилила своє Посольство в Ісламабаді завдяки відкриттю департаменту з оборони і комерційного відділу. Що стосується Посольства Пакистану в Києві, то крило Військового аташе почало свою роботу тут у 2010 році.

Тим не менше, я хотів би додати, що існує величезний потенціал, який повинен бути використаний для зміцнення двостороннього співробітництва в різних областях. Обидві країни підписали низку угод, включаючи угоди у сфері економіки і торгівлі. Багато угод знаходиться на стадії переговорів для визначення основних рамок поглиблення двосторонніх відносин між нашими країнами.

- Яким сьогодні є товарообіг між країнами? 

- У нинішній час товарообіг становить приблизно $ 300 млн. Він може істотно збільшитися, оскільки обидві країни виробляють велику кількість товарів, які можна експортувати.

- Які головні завдання Ви ставите перед собою у Вашій місії?

- Будучи Послом Пакистану в Україні моя мета - поглиблення співпраці між нашими країнами по всіх сферах, включаючи торгівлю і бізнес.

- Скажіть, яка кількість туристів з України щорічно відвідують Пакистан і не вплинув на це торішній кривавий інцидент з убивством українських альпіністів?

- Ми докладаємо всіх зусиль, щоб представляти Пакистан як привабливий туристичний напрямок. Ми маємо багато привабливих місць: культурних, історичних, археологічних, природні пейзажі. Деякі українці відвідують Пакистан з туристичною метою. Нещасний терористичний випадок в Нанга Парбат справив негативне враження, але навіть після такого інциденту туристи заявляли, що їх не злякав такий мерзенний акт терористів. У цьому контексті, я хотів би відзначити, що українці повинні зробити 2014 рік - роком "Відкриття Пакистану" і якомога більше відвідувати мою країну. Посольство надасть повну підтримку у сприянні таким візитам.

- У Пакистані на початку 1990 -х років були прийняті законодавчі заходи з викорінення рабства, проте, результатів вони не принесли. Як Ви вважаєте чому?

- У Пакистані всі жителі мають рівні права, гарантовані Конституцією. Уряд вживає всіх необхідних заходів у разі порушення прав якогось громадянина.

- Премія Євросоюзу в галузі прав людини імені Андрія Сахарова в 2013 році була присуджена пакистанській активістці Малалі Юсефзай, яка відстоює права дівчаток на навчання в Пакистані. Як сьогодні йдуть справи з освітою для дівчаток? Чи змогла щось змінити в цьому відношенні діяльність Малали Юсефзай?

- Уряд Пакистану докладає всіх зусиль для забезпечення освітою кожної дитини в країні. Ми повністю підтримуємо права кожної дівчинки на освіту. Відповідно до закону кожна дитина має право на безкоштовне шкільну освіту. Вся наша нація поділяє бачення про те, що освіта впливає на прихильність до таких цінностей як толерантність і прокладає шлях прогресу і процвітанню. Також вона допомагає боротися з екстремізмом і нетерпимістю.

- Торік, спільно з кількома посольствами азіатських країн, пакистанська дипмісія брала участь у Фестивалі азіатської кухні і культури. Які Ваші враження про даний фестиваль? Чи плануєте Ви брати участь у другому Фестивалі азіатської кухні і культури в 2014 році? Чи є у Вас інформація про дату його проведення?

- Я думаю, що Фестиваль азіатської кухні і культури, який проводився 12 жовтня 2013, був дуже успішною подією. Він допоміг поінформувати українців про різноманітність кухні і культури в різних азіатських країнах. Такі події зазвичай допомагають розвитку міжкультурного порозуміння. Ми підтримуємо ідею про те, що такого роду захід має стати щорічним в календарі подій міста Київ. Дата наступного Фестивалю азіатської кухні і культури ще не визначена. Але Посольство Пакистану завжди намагається брати участь у заходах, які допомагають різним культурам стати ближче одина до одної.

- Напередодні Нового 2014 року Ви брали участь у благодійному заході, на якому вітали дітей-сиріт з наступаючим святом. Тоді Ви запросили дітей відвідати посольство для того, щоб вони могли познайомитися з культурою Пакистану і провести час з Вами. Чи відгукнулися діти на Вашу пропозицію, чи відбулася ця зустріч ?

- Я був дуже радий бути присутнім на благодійному заході для дітей-сиріт напередодні Нового року. Я запросив їх бути гостями Посольства в будь-який час. Я, звичайно ж, хотів би провести якийсь час з дітьми-сиротами, дати їм деякі життєві установки і поділитися з ними моїм баченням життя.

- Найпопулярнішим видом спорту в Пакистані є крикет. Чи граєте Ви в крикет, і якими видами спорту цікавитеся, займаєтеся?

- Так, крикет дуже популярна в Пакистані гра. Навіть більш популярна, ніж хокей, який є нашим національним видом спорту. Я грав у крикет, але не професійно, в школі і коледжі. Після того, я любив грати також в сквош і гольф.

- Чи знайомі Ви з українською кухнею і чи готуєте якісь із українських страв вдома?

- Українська кухня дуже різноманітна і має багату історію. Я пробував українські страви, і вони мені дуже сподобалися. Українська кухня відрізняється своєю оригінальністю та унікальністю. Ми з дружиною також плануємо спробувати приготувати кілька українських страв вдома.

- Велике спасибі Вам за інтерв'ю.

Автор:Мохаммад Фараджаллах, спеціально для ІА УММА
Теги: Пакистан, Посол Пакистана
Новости партнеров
Loading...
Join
загрузка...
Ищите нас в соцсетях
Join
загрузка...