Український центр з фатв та досліджень ухвалив низку важливих рішень

07.03.2023

173

5 березня відбулося засідання Українського центру з фатв та досліджень, що діє при Духовному управлінні мусульман України «Умма». У ньому взяли участь ім’я з Києва, Вінниці, Львова, Чернівців, Одеси та Дніпра. Головував на зустрічі муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов .

Фахівці з шаріату зібралися, щоб обговорити організаційні моменти прийдешнього священного місяця, Рамадану, та специфіку шавваля, а також відзначити нагальні богословські питання, які турбують українських мусульман в умовах війни.

За словами шейха Мурата, таке зібрання переднього Рамадану відбувається традиційно:

На заході присутні імами з вищою шаріатською освітою. Ми обговорювали поточну позицію Українського центру з фатв та щодо досліджень вторгнення Росії в Україну. Схвалили фатви про обов'язок кожного українця-мусульманина захистити свою країну, бо на це є відповідні хадиси та аяти Священного Корану. Ми визначили дату початку Рамадану та шавваля, розмір закат аль-фітр і закат аль-маль .  

Український центр з фатв та досліджень постановив дату початку Рамадану четвер, 23 березня 2023 року. Мінімальний розмір закату аль-фітра цього року становить 150 гривень з людини, але можна жертвувати більше.

Розмір фідії (пожертви-покути за пропущені дні посту) 2023 року становить 120 гривень за день , або потрібно двічі на день нагодувати за цю якусь людину. здійснений закат аль-маль (річний податок в ісламі) — 195 тис. грн

Учасники засідання також обговорили дозвіл переривання посту в місяць Рамадан для військовослужбовців-мусульман в умовах військових дій та розглянули інші актуальні питання.

Особливістю цього засідання Українського центру з досліджень фатв та було те, що обговорювалися питання умов посту для військовослужбовців та розкладу молитов на священний місяць Рамадан. Ми вважаємо, що наш центр викладе свої рекомендації щодо того, за якими правилами потрібно молитися й слідувати посту воїнам-мусульманам, що боротимуть Україну на фронті, — відзначив муфтій Мурат Сулейманов .

З повним протоколом Українського центру з фатв та досліджень можна ознайомитись за посиланнями .