Мусульмани України моляться за загиблих у Туреччині та Сирії

13.02.2023

39

У мечетях Духовного Управління мусульман України «Умма» минулої п’ятниці, 10 лютого, відправили джаназа-намаз. Мусульмани прочитали спільне дуа за душі загиблих від землетрусу в Туреччині та Сирії 6 лютого.

За словами муфтія ДУМУ «Умма» Мурата Сулейманова, вшанувати пам'ять жертв катастрофи повинен кожен мусульманин:

Ми знаємо, що дуа за померлих — це наказ Аллага і заповідь Його посланця. Всевишній у Священному Корані каже, що треба молитися за своїх братів, які жили перед нами. Також наш пророк Мухаммад (мир йому і благословення) читав дуа за померлих. Для нас практикувати такі обряди важливо, адже ми — громада мусульман України. Таким чином ми демонструємо свою небайдужість до горя братського народу Туреччини. 

У Києві, Львові, Чернівцях, Одесі та Сумах українські мусульмани відправили джаназа-молитви, читали дуа та аяти Корану.

Прошу Аллага бути милостивим до загиблих душ, [прошу] терпіння родичам померлих! Наші молитви — з усіма, хто постраждав від цього жахливого стихійного лиха, — звертався до Всевишнього муфтій.

Директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади каже, що цієї п'ятниці його думки були про народи Туреччини й Сирії, що дуже постраждали внаслідок землетрусу, бо десятки тисяч людей у цих країнах загинули та отримали поранення:

Молімося разом, щоб ці брати й сестри, долаючи трагедію, могли рухатися вперед, і попросимо Всевишнього Аллага захистити їх. <…> Я підношу за них молитви, висловлюючи близькість цим народам, сім'ям загиблих і всім, хто постраждав від руйнівного лиха.