Заява загальних зборів Духовного управління мусульман України «Умма»

07.11.2022

148

Духовне управління мусульман України «Умма», створене 2008 року як об’єднання релігійних громад із кількох областей України, завжди стояло на позиціях зміцнення Української Держави, розбудови атмосфери взаємної підтримки та довіри в українському суспільстві, налагодження міжрелігійного та міжкультурного діалогу.

На початку 2022 року «Умма» об’єднувала понад 30 активних громад у різних регіонах України. Неспровоковане повномасштабне вторгнення Російської Федерації, звичайно, відчутно вплинуло на діяльність нашого духовного управління.

Від першого дня війни активісти й волонтери ДУМУ «Умма» активно долучилися до опору збройній агресії Росії. Наші громади надавали притулок переселенцям, роздавали їжу та медикаменти, допомагали з евакуацією, наші віряни ставали до лав територіальної оборони та ЗСУ. Духовне управління продовжує інформаційну діяльність з донесення до мусульманської аудиторії за кордоном правди про війну в Україні та агресію Російської Федерації.

Внаслідок російського вторгнення цілком зруйновані або серйозно пошкоджені щонайменше три мечеті, що належать громадам ДУМУ «Умма»; частина наших громад мусила припинити діяльність через окупацію території ворогом.

Духовне управління мусульман України «Умма» зберігає свій курс на подальший розвиток і зміцнення громадянського суспільства, міжконфесійний діалог, провадить просвітницьку та волонтерську діяльність. Ми непохитно підтримуємо територіальну цілісність і незалежність нашої держави, працюємо в інтересах України та мусульман України, відкриті для представників усіх національних спільнот та ісламських правових шкіл, підтримуємо нашу державу на її європейському шляху.

Збройна боротьба українців є справедлива, бо вони захищаються від агресії підступного ворога. Ми віримо, що з допомогою Всевишнього перемога буде за Україною. Незважаючи на всі внутрішні проблеми й на те, що у країні дотепер існують релігійні об'єднання під впливом окупантів, наша позиція незмінна.

Ми, учасники загальних зборів Духовного управління мусульман України «Умма», керівники та представники релігійних громад з різних регіонів України, від перших днів повномасштабного вторгнення Росії закликаємо цілий світ, у тому числі мусульманські країни, підтримати Україну в її справедливій боротьбі. Ми готові й далі рішуче боротися за існування нашої держави, за майбутнє української мусульманської спільноти.

Просимо Всевишнього Аллага захистити Україну, мусульман України та дати нам перемогу!

Ухвалено на загальних зборах ДУМУ «Умма» 6 листопада 2022 року