Імам УВКМУ взяв участь у семінарі з міжнародного гуманітарного права

05.10.2020

30

1–2 жовтня в Києві відбувся семінар з міжнародного гуманітарного права для капеланів, влаштований Товариством Червоного Хреста України. Серед 23 капеланів, що представляли різні релігійні організації, був також імам-капелан Управління військового капеланства мусульман України.

Організатори підкреслюють, що такий семінар проведено вперше. Виходили з того, що саме капелани здійснюють духовне служіння, спрямоване на підтримку військових на передовій: вони бувають у «гарячих точках» і можуть не просто давати духовні настанови й відправляти обряди для бійців, але й нерідко полегшити страждання цивільного населення, що фактично опинилося на лінії фронту.

Лекції читали радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, завідувач катедри міжнародного права та порівняльного правознавства Національного авіаційного університету Тимур Короткий, інші члени товариства, а також особливий гість — фахівець із міжнародного права та Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич. Вони пояснили, як виникло міжнародне гуманітарне право, які є кваліфікації військовослужбовців та військових капеланів, як належить поводитися з полоненими та з цивільним населенням тощо. Знання черпали практично з першоджерела, адже саме Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця свого часу ініціював укладення та ухвалення Женевських конвенцій та додаткових протоколів до них, що дотепер є основоположними документами міжнародного гуманітарного права.