Лише перемога й деокупація стануть повноцінним проявом поваги до героїв

01.09.2020

16

29 серпня імам-капелан Темур Берідзе долучився до скорботної ходи з нагоди Дня пам’яті захисників України, що загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. 

Учасники ходи сформували дві колони, з Лисичанська та з Сєвєродонецька, що пройшли, схиливши прапори, та об’єдналися на місці загибелі групи військовослужбовців під керівництвом полковника, посмертно генерал-майора Нацгвардії Олександра Радієвського. Саме там відбувся скорботний мітинг.

Звернувшись до зібрання зі сцени, імам-капелан поділився своїм баченням ушанування полеглих героїв:

— Уже шість років іде війна, на якій Україна втрачає своїх найкращих синів і дочок. Ми маємо не лише пам’ятати про них та читати молитви за їхні душі, а й боротися до перемоги. Лише перемога й повернення окупованих територій стануть повноцінним проявом поваги до наших патріотів, що полягли на полі бою.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай у своєму зверненні підкреслив, що військові злочини РФ отримають належну оцінку в історії — як би тамтешній агітпроп не намагався їх виправдати чи заперечити. Він також застеріг співгромадян від голосування «за гречку й цукор»:

— Шість років тому наші «сусіди» виявили свої підступні плани. Вони брехали тоді й брешуть усьому світу сьогодні. Згадаємо Крим, «зелених чоловічків», які виявилися кадровими російськими військовими. Згадаємо Іловайськ — «зелений коридор», який став червоним від крови наших військових.

Дуже боляче згадувати хлопців та дівчат, що загинули у цій війні. Сьогодні буде багато сліз, але жодної сльози не впаде, коли ми будемо судити тих, хто відібрав їх у рідних та близьких.

Жодних домовленостей із ворогом: як із зовнішнім, так і з внутрішнім, який намагається за цукор та обіцянки купити собі безроздільну владу тут, на Луганщині.