Дебют гірсько-туристичного клубу «Аюдаг»: походи Карпатами для любителів активного відпочинку

23.07.2020

57

Нещодавно імами ДУМУ «Умма» замислилися, як було б добре відпочити на природі не за всі гроші світу — і створили гірсько-туристичний клуб «Аюдаг», де незалежні туристи могли би кооперуватися для спільних походів. Кожен несе свої витрати сам і сам дбає про оснащення (намет, каремат, посуд, припаси, набір для першої медичної допомоги. — Ред.), а от мандрувати разом веселіше та безпечніше. Для охочих долучитися створена спеціальна група в соцмережі «Фейсбук»: учасники походів діляться там враженнями та координуватимуть наступні походи.

Назва клубу, «Аюдаг» — нотка ностальгії за Кримським півостровом, бо половина учасників першого походу — кримські татари. Це назва гори в Криму, що перекладають як «Ведмідь-гора», бо здалеку вона нагадує ведмедя, що припав до моря.

І хоч перший похід клубу вийшов суто мусульманським, організатори припускають, що до наступних походів захочуть долучитися люди інших світоглядних переконань, тож група є відкрита. Вони підкреслюють, що група «Гірсько-туристичний клуб «Аюдаг» створена для організації походів у гори, публікації досягнень, обміну думками та пропозиціями, заклику до активного здорового туристичного образу життя.

«У групі категорично заборонені образливі висловлювання щодо інших учасників. Не дозволені дебати на політичні, релігійні, національні та інші теми, що не стосуються гірського туризму. У групі є представники різних світоглядних позицій, не тільки мусульмани, тому не дозволені некоректні висловлювання за релігійною ознакою — щодо мусульман і немусульман», — читаємо на сторінці «Аюдагу».