Як ховатимуть мусульман, померлих через COVID-19: постанова Українського центру з фатв і досліджень

01.04.2020

525

На засіданні Українського центру з фатв і досліджень 30 березня у форматі відеоконференції обговорювали не тільки особливості Рамадану в умовах карантину, а й сумніші питання, зокрема, порядок обмивання та поховання мусульман, померлих через коронавірусну інфекцію — якщо такі випадки, не дай Боже, будуть.

Фахівці з шаріату постановили, що [задля безпеки живих] перед похованням померлому мусульманину робитимуть «обмивання піском», таяммум, без контакту з тілом покійного.

Одностайно проголосовано порядок поховання таких померлих, що передбачає мінімальне число присутніх (до 10 осіб), обов’язок присутніх мати засоби захисту (маски, рукавички та антисептик), читання заупокійної молитви над тілом на кладовищі, а не в мечеті, а також дотримання відстані між тілом і тими, хто читає молитву-джаназа, щонайменше 2 метри.

Хай убереже нас Аллаг від потреби запроваджувати ці рекомендації на практиці! Подбаймо про себе та близьких відповідальним ставленням до карантину. Використовуймо засоби особистого захисту (маски, рукавички, антисептик), додержуймо рекомендованих заходів перестороги (самоізоляція, соціальна відстань, гігієна тіла та приміщень) та негайно звертаймося до сімейного лікаря телефоном у разі відповідних симптомів — хоч би це й здавалося звичайним ГРВІ.

Пам’ятаймо, що Пророк (мир йому і благословення) закликав мусульман спершу робити все, що залежить від них самих, і тільки після цього покладатися на Аллага.