Прийняття в Посла Індонезії: підбиття підсумків і плани співпраці

13.03.2020

37

12 березня делегація ДУМУ «Умма» побувала на прийнятті в Надзвичайного та Повноважного посла Республіки Індонезія в Україні професора Юдді Кріснанді (Yuddy Chrisnandi). Муфтій Саід Ісмагілов і голова правління Олег Гузік розповіли про результати свого візиту до Індонезії, передали панові Послові книжку від сторони, що приймає, та обговорили майбутню співпрацю.

Шейх Саід розказав, що в перший день візиту вони зустрічалися з представниками Ради мусульманських учених Індонезії (Majelis Ulama Indonesia) і мали розмову про можливі напрямки співпраці. Зокрема, представники Ради запропонували посприяти тому, щоб студенти з України приїздили навчатися до Індонезії. Згадав муфтій і про відвідини університету «Мухаммадія» та зустріч із ректором.

Українські мусульмани відвідували й саму організацію «Мухаммадія», що з нею в ДУМУ «Умма» вже налагоджена співпраця. Індонезійським одновірцям запропонували відрядити в Україну ще одну делегацію — для вивчення діяльности мусульманських громад у нашій країні, адже повчитися одне в одного вельми цікаво. На цій зустрічі також обговорювали перспективи релігійної освіти для українських студентів в Індонезії. Індонезійська сторона навіть запропонувала безкоштовне навчання та компенсацію вартости перельоту та проживання. Саід Ісмагілов зауважив, що це «стане великою допомогою», бо мало хто з мусульман в Україні може дозволити освіту за кордоном власним коштом.

Ще один перспективний напрям — індустрія-халяль, що бурхливо розвивається в Україні: в Індонезії це справді потужна галузь.

Пан Посол запропонував влаштувати представникам ДУМУ «Умма» ще одну ознайомчу поїздку до Індонезії, щоб вони могли дізнатися, як улаштовано освітній процес у школах і вишах. Очевидно, що пропозицію було обдумано заздалегідь, адже одразу запропоновано й конкретний план заходів.

Шейх Саід подякував професорові Кріснанді за сприяння в розвитку відносин з одновірцями Індонезії. Він підкреслив, що Індонезія, переважно мусульманська країна з високим рівнем суспільної злагоди й толератности, є чудовим взірцем для інших країн. 

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.