Історія про служіння імамів-капеланів увійшла до збірки «Капелани. На службі Богу і Україні» Інституту національної пам’яті

13.12.2019

41

У Києві на території Михайлівського Золотоверхого монастиря 5 грудня відбулася презентація нового видання Інституту національної пам’яті — збірки «Капелани. На службі Богу і Україні». До видання ввійшли спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священників УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, імама мусульманської релігійної громади «Милість», а також служителя Житомирської єврейської месіанської громади — загалом 23 капеланів.

Серед цих 23 оповідачів, що їхні спогади укладачі, співробітниці Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко, записували від травня 2018 до червня 2019 року, — імам-капелан Мурат (Сергій) Путилін, який розповів про становлення мусульманського капеланства під час неоголошеної війни з Росією.

На жаль, сам пан Путилін не зміг бути присутнім на презентації книжки, тому отримав свої примірники за кілька днів. Він подякував Інститутові національної пам’яті за надважливу працю та зазначив, що духовна підтримка оборонців України — одна з запорук перемоги.

Військове капеланство мусульман України, що до нього входить і Мурат Путилін, нагадує одновірцям про важливість оборони своєї землі: 

«Брати і сестри, захищаючи українську землю та свої кордони, ми захищаємо те, що Всевишній дав нам у відповідальність! Ми це робимо, тому ми на шляху істини, а Бог — Він із тими, хто за істину, тому з нами Бог!»

Наостанок у зверненні процитовані рядки з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка:

«Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»