На Київщині діятиме Обласна рада церков та релігійних організацій

16.10.2019

74

Створення Київської обласної ради церков та релігійних організацій майже завершене. Очільник области Михайло Бно-Айріян підтримав ідею ще в липні, під час зустрічі з духівництвом на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Духовність — шлях до майбутнього» в Борисполі. 

Київська обласна рада церков та релігійних організацій діятиме як консультативно-дорадчий орган на основі рівности й рівноправности, шанування норм і традицій усіх релігійних організацій регіону.

Як повідомляє прес-служба Київської облдержадміністрації (КОДА), духівництво области зустрілося з головою КОДА, для обговорення організаційних питань. Учасниками зустрічі були також заступник голови В’ячеслав Кучер, керівник апарату Олександр Храпач, керівництво управління культури, національностей та релігій, представники управління юридичного забезпечення.

Мусульманську громаду на зустрічі представляли муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік.

Представники релігійних організацій та церков обговорили та внесли пропозиції щодо тексту положення про Раду, кандидатур до її складу, а також пропозиції до плану роботи.

Михайло Бно-Айріян закликав духовенство до співпраці та наголосив, що Київська обласна державна адміністрація «готова бути майданчиком для діалогу всіх релігійних напрямів».

Обласна рада репрезентуватиме православні, католицькі, протестантські, мусульманські, юдейські  релігійні центри, єпархії, управління, об’єднання, братства та місії, що діють на території Київської области й мають зареєстровані статути.