Не пропустімо піст у День Арафа та готуймося до Курбану!

07.08.2019

102

Сьогодні уже 6 день місяця зуль-хіджа, місяця великого хаджу — мусульманської прощі до Мекки. Прочани з усього світу вже прибувають на Святу Землю, щоб виконати найбільший обряд Ісламу.

Всевишній Аллаг дарує особливу благодать у перші 10 днів цього місяця. Посланець Аллага, пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав:

«Найліпші дні цього світу — перші десять днів місяця зуль-хіджа!»

Хафіз Ібн Хаджар пояснив: «Причина особливости перших десятьох днів зуль-хіджа полягає в тому, що в ці дні здійснюють усі найважливіші види поклоніння Богу: молитву, піст, садаку й хадж. І ніколи це все не здійснюють разом в інший час».

Ще Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Аллаг найбільше любить добрі справи, зроблені цими днями (у перші 10 днів зуль-хіджа)». Його спитали: «Навіть більше за джигад (на шляху Аллага)?» Він відповів: «Навіть більше за джигад, — окрім справ того, хто вийшов на шлях Аллага, ризикувавши своїм життям і майном, і не вернувся додому» (Аль-Бухарі).

У ці десять днів місяця зуль-хіджа є особливі дні:

8 зуль-хіджа — початок хаджу,

9 зуль-хіджаДень Арафа, найвеличніший день року, бо саме цього дня Господь пробачає вірним рабам, що благають його посеред пустелі в долині Арафа,

10 зуль-хіджа — свято Ід аль-Адха (Курбан-байрам), коли всі мусульмани світу приносять у жертву худобу, щоб нагодувати нужденних свіжим м’ясом, а прочани в хаджі виконують найважчі обряди.

У ці дні мусульмани повинні багато славити Аллага, промовляючи святковий такбір.

Всевишній сказав: «І нехай у визначені дні згадують ім’я Аллага…» (Коран, 22:28).

Тлумачі Корану пояснюють: «визначені дні» — це перші десять днів місяця зуль-хіджа.