Імами-капелани на конференції «Перезавантаження»

30.05.2019

47

Імами Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін і Євген Глущенко взяли участь у Конференції з реабілітації «Перезавантаження», що відбулася в Київській богословській семінарії 24–25 травня.

За словами капеланів, захід мав надзвичайну практичну цінність, бо лектори самі багато років допомагають військовим. Подружня пара Деріл Джонс і Марта Стівенсон-Джонс свого часу відслужили в повітряних силах США, а тепер очолюють програму реабілітації військових; подружжя Кріс та Ранелла Едіст уже понад 40 років опікуються військовими та їхніми сім’ями.

Імами відзначили цікаву та інформативну програму, а також приємну можливість побачити друзів — капеланів інших релігій і завести нові знайомства, адже вони роблять спільну, дуже важливу, справу.

За словами організаторів, захід мав об’єднати всіх, хто працює з учасниками бойових дій та прагне допомагати їм вертатися з війни додому, мінімізуючи руйнівний вплив бойового досвіду та реакцій, що забезпечили їхнє виживання на фронті, на сімейні та дружні стосунки. Саме для тих, хто хоче допомогти, але не знає, як, і провели цей дводенний інтенсив.

Учасники конференції отримали практичні поради та матеріали на теми допомоги людям із суїцидальними думками, у стані депресії чи ізоляції, гніву, а також подружжю та дітям героїв, що зазнають вторинної травми після повернення рідної людини з передової.

Конференцію «Перезавантаження» — це не одноразовий захід, а початок руху допомоги оборонцям України. Заплановано запуск сайту «Перезавантаження», що забезпечить постійне тренування та підтримку.