У Дніпрі відкрили пам’ятний знак Ісі Мунаєву на вулиці, що тепер носить його ім’я

41

відкриття меморіалу Ісі Мунаєву у м.Дніпро 7 серпня в Дніпрі, де на мусульманському кладовищі похований ічкерійський бригадний генерал, Народний герой України Іса Мунаєв, що віддав своє життя за Україну, з’явилася вулиця на його честь — колишня Краснодонська — і пам’ятний знак героєві. У церемонії відкриття на запрошення організаторів узяли участь імам мечеті ІКЦ Дніпра Едґар Девлікамов і голова Військового капеланства мусульман Україні Мурад Путилін, які долучилися до бойових побратимів загиблого, представники адміністрації Дніпра та небайдужі містяни.

Дніпровський імам прочитав дуа за командира Міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, що героїчно загинув у бою під Дебальцевом у лютому 2015 року, прикриваючи відхід українських сил.

_DSC_7169Він нагадав зібранню, що Іса обстоював такі цінності Ісламу, як свобода, справедливість, братерство, — і саме тому, коли РФ підступно анексувала Крим і вдерлася на Донбас, не міг лишатися осторонь і приїхав боронити Україну.

Пан Девлікамов скінчив виступ аятом Корану:

«І не називайте мертвими тих, хто загинув на шляху Аллага. Ні, вони живі, але ви не відчуваєте цього» [2:154].

_DSC_7238Пам’ятний знак має вигляд гранітної брили, на шліфованому українською та чеченською мовами викарбувані слова героя: «Я виконую свій обов’язок», загальна інформація про нього. Докладніше з біографією Іси Ах’ядовича можна ознайомитися на сторінці проекту «Український меморіал»._DSC_7218

Нагадаємо, рішення назвати на честь Іси Мунаєва одну зі столичних вулиць ухвалила минулої осені Київська міська рада: на засіданні 12 жовтня 2017 року його іменем названо частину вулиці Проектної (від вул. Радистів до провулка Радистів, 1. — Ред.) у Деснянському районі.