Наші принципи

Наші принципи

Духовне управління мусульман України «Умма» засновано на засадах рівності всіх організацій, що входять до його складу. Ми вважаємо, що для мусульман нашої країни дуже важлива реалізація таких принципів, як загальні вибори голови й муфтія Духовного управління, рівність усіх членів організації, підзвітність усіх керівників перед мусульманською громадою, можливість обирати й бути обраним. Усі мусульмани країни мають відчувати себе рівними, вільними, потрібними й причетними до спільної справи відродження Ісламу в Україні.

Іслам без крайнощів і радикалізму

Ісламський принцип аль-васатия (помірність) — головна цінність Духовного управління мусульман України «Умма». Ми обстаємо за збереження й відродження ісламській ідентичності мусульман України, нашої віри, етики, духовності й культури, та в той самий час з повагою ставимося до інших релігій, культур і традицій. Ми проти дискримінації, екстремізму, ненависті й насильства. Іслам — це релігія миру та любові, і мусульмани мусять бути прикладом духовності, моралі, культури й толерантності.

Духовне управління для всіх мусульман

Духовне управління мусульман України «Умма» — релігійне об’єднання для всіх мусульман. Ми не робимо різниці між вірними й не даємо переваги якійсь етнічній групі. Наші мечеті відчинені для всіх, хто вірує у Всевишнього Аллага й ототожнює себе з великою духовною традицією Ісламу. Нема й не може бути «татарської», «арабської» або «турецької» мечеті — є тільки мусульманська мечеть. Духовна єдність усіх мусульман — наша мета.

Ми — мусульмани України

Україна — суверенна, поліконфесійна та багатонаціональна країна. Історія Ісламу на українських землях нараховує понад тисячу років, історія мусульманських народів тісно вплетена в культурну та історичну спадщину нашої держави. Наші мусульманські громади україноцентричні, українські мусульмани — патріоти нашої Батьківщини. Ми — за сильну, незалежну та успішну Україну. Ми — за мир, толерантність і взаємну повагу між усіма народами й конфесіями нашої країни.

Наш вектор — європейський

Україна — це частина європейського культурно-історичного простору, мусульмани України — частина мусульманської умми Європи. ДУМУ «Умма» бачить себе в братському колі мусульман Європи й тісно взаємодіє з Союзом імамів Європи, Федерацією ісламських організацій Європи, Європейською Радою з фатв і досліджень та іншими авторитетними організаціями на засадах рівності, братерства, взаємної поваги та допомоги.