10 Листопад 2020

181

Тема: 

Становище того, хто заразився вірусом Covid-19 і свідомо став причиною його поширення

Питання: 

Яке становище того, хто заразився вірусом Covid-19 і свідомо став причиною його поширення?

Хвала Аллагові Господу світів, мир і благословення пророкові Мухаммадові!

Всевишній Аллаг каже:

«Господи! Зроби цей край безпечним, і наділи плодами його жителів…» (Коран, 2:126).

Тому, хто заразився якимось вірусом, хто має симптоми вірусного захворювання, заборонено (харам) контактувати з іншими людьми, бо він може бути причиною їх зараження й цим завдасть їм шкоди, а гіпотетично — і шкоди всій країні, її економіці та галузі охорони здоров’я.

Сам Пророк (мир йому і благословення) велів нам дотримуватися карантину:

«Якщо почуєте, що чума [поширилася] в якомусь місці, не рушайте туди; а якщо вона з’явилася там, де ви перебуваєте, не покидайте [це місце], тікаючи від неї» (Аль-Бухарі, Муслім).

Заборона Пророка (мир йому і благословення) має категоричний характер (харам), на думку всіх учених.

Імама Аш-Шихаба ар-Рамалі спитали про цей хадис, і він відповів: «Заборонено як вирушати в цю місцевість, так і покидати її».

Спираючись на цей вислів Пророка (мир йому і благословення), вчені проводять аналогію з зараженням вірусом Covid-19. Відповідно, зараженим цим вірусом заборонено контактувати з іншими людьми до одужання. Якщо людина порушить цю заборону, вона вчинить гріх.

Пророк мир йому і благословення сказав:

«Не можна завдавати шкоди ні собі, ні іншим!» (Малик).

Навіть така незначна шкода, що завдають під час контакту іншим людям, як неприємний запах із рота після вживання цибулі або часнику, теж була заборонена Пророком (мир йому і благословення). А що казати про вірусне захворювання?

Всевишній Аллах сказав:

«Якщо хтось уб’є душу не як помсту за душу й не як помсту за нечестя на землі, то це наче вбивство всіх людей. А хто вбереже душу, той наче збереже життя всім людям» (Коран, 5:32).

З цього випливає, що заражений вірусом повинен дотримуватися карантину і всі рекомендації уповноважених органів. А ще кожен повинен носити захисні маски, дотримуватися потрібної дистанції, користуватися антисептиками та іншими засобами. Той, хто не буде дотримуватися зазначеного, впадає у гріх і буде тим, «хто ширить нечестя на землі».

Всевишній сказав:

«Аллаг не любить нечестивців!» (Коран, 2:205).

Просимо Всевишнього захистити нас від шкоди епідемії, що поширилася!

Аллаг знає ліпше.